Użyte w Regulaminie określenia oznaczają:
Rzym I
W przypadku umów dotyczących podmiotów z państw UE źródłem norm w handlu międzynarodowym jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 593/2008 z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie prawa właściwego dla zobowiązań umownych (tzw. "Rzym I"). Przepisy tego rozporządzenia mają pierwszeństwo przed polską ustawą Prawo prywatne międzynarodowe i konwencjami międzynarodowymi zawartymi przez państwa członkowskie. Zgodnie z rozporządzeniem Rzym I, w przypadku braku wyboru prawa umowa o świadczenie usług podlega prawu państwa, w którym usługodawca ma miejsce zwykłego pobytu.
Jeśli chodzi o umowy konsumenckie między konsumentami, a©przedsiębiorcami, zgodnie z rozporządzeniem – prawem właściwym jest prawo państwa zamieszkania konsumenta, pod warunkiem, że jest to również państwo, w którym przedsiębiorca prowadzi swoją działalność lub do którego jego działalność jest skierowana. Strony mogą również, na zasadzie swobody wyboru prawa, uzgodnić zastosowanie innego prawa, dopóki zapewnia ono taki sam poziom ochrony konsumenta, jak prawo obowiązujące w państwie jego zamieszkania.
W przypadku, gdy umowa nie jest uwzględniona w rozporządzeniu lub gdy elementy umowy dotyczą więcej niż jednego przypadku – podlega ona prawu państwa, w ;którym strona zobowiązana do spełnienia świadczenia ma miejsce zwykłego pobytu. Jeżeli jednak okoliczności sprawy wskazują, że umowa pozostaje w znacznie ściślejszym związku z innym państwem niż to, którego prawo zostało określone na podstawie wspomnianych reguł, stosuje się prawo tego innego państwa. Ponadto, umowa podlega prawu państwa, z którym wykazuje najściślejszy związek w sytuacji, gdy nie można ustalić prawa właściwego przy zastosowaniu zasad zawartych w rozporządzeniu Rzym I.
Załącznik nr 1 do Regulaminu
Operatorem,
a
Klientem